•    
    • درباره بانک
    • سفیر هند با حضور در اتاق ایران خبر داد

     بانک‌های ایران در هند شعبه افتتاح می‌کنند

     بانک‌های ایران در هند شعبه افتتاح می‌کنند

     سفیر هند همراه رایزن و سرکنسول بازرگانی این کشور با معاون بین‌الملل اتاق ایران دیدار کرد.

     سفیر هند همراه رایزن و سرکنسول بازرگانی این کشور به اتاق ایران آمد و در دیدار با معاون بین‌‌‌الملل اتاق با تأکید بر لزوم حل مسائل بانکی، از سفر هیات تجاری هند در هفته اول آبان به ایران خبر داد.

     سفیر هند در ایران در نشست با معاون بین‌الملل اتاق ایران با اشاره به دیدار اخیرش با وزرای اقتصاد و مالی هند گفت: مانع اصلی در روابط ایران و هند مانع بانکی است که در نشست با وزرای اقتصاد و مالی هند بر لزوم حل این مشکل تأکید کرده‌ام.

     سائوراب کومار افزود: در حال حاضر سه بانک خصوصی سامان، پارسیان و پاسارگاد درخواست افتتاح شعبه در هند را داده‌اند که بانک پاسارگاد مراحل انتهایی را طی کرده است و در حال افتتاح شعبه در بمبئی است.

     سفیر هند افزود: بانک‌های دولتی هند مثل یوکو بانک هم تمایل به افتتاح شعبه در ایران را مطرح کرده‌اند که امیدواریم به‌زودی عملی شود.

     به گفته سفیر هند در سفر هیات تجاری انجمن اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (آسوچم) به ایران نمایندگان بانک‌های دولتی هند هم حضور خواهند داست و درخواست دارم که با نمایندگان بانک‌های ایرانی ملاقاتی برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

     معاون بین‌الملل اتاق ایران هم با اشاره به سخنان سفیر هند در مورد موانع بانکی گفت: برقراری روابط تجاری به روابط بانکی و مالی قوی نیاز دارد؛ در ترکیب هیات‌های اخیر اعزامی اتاق ایران به کشورهای اوکراین، کرواسی و اسپانیا هم فعالان بانکی حضور داشتند و برقراری روابط بانکی با کشورهای اروپایی پیگیری شد.

     محمدرضا کرباسی همچنین آمادگی برای پذیرش هیات تجاری هند را اعلام کرد و گفت: اتاق ایران مانند همیشه از پذیرش هیات‌های تجاری استقبال می‌کند و اقدامات کافی را برای پیگیری هر چه بیشتر همکاری‌های دوطرفه انجام می‌دهد.

     مطالب مرتبط
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.