•    
    • درباره بانک
    • در دیدار رایزن بازرگانی ایران در عراق با معاون نخست وزیر اقلیم کردستان مطرح شد: آمادگی ایران جهت مشارکت در طرحهایKIP اقلیم کردستان عراق

     در دیدار رایزن بازرگانی ایران در عراق با معاون نخست وزیر اقلیم کردستان مطرح شد: آمادگی ایران جهت مشارکت در طرحهایKIP اقلیم کردستان عراق

     رایزن بازرگانی ایران در عراق با معاون نخست وزیر اقلیم کردستان در خصوص آمادگی ایران برای مشارکت در طرح‌های KIP اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

     به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد در نشستی با قباد طالبانی ضمن اعلام آمادگی شرکت‌های توانمند ایرانی برای حضور در پروژه­های اقتصادی اقلیم کردستان عراق بر انجام همکاری مشترک تأکید نمود.

     وی افزود: در 5حوزه صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع معدنی غیر فلزی و صنایع الکتریکی و کشاورزی مزیت های نسبی قابل ملاحظه‌ای برای ارتقای تولید و توسعه وجود دارد و همچنین پیشنهاد انجام همکاری در بخش دانش فنی، مشاوره‌های استراتژیک پیمانکاری و سرمایه‌گذاری مشترک به عنوان راهکارهای رونق تجارت و بازرگانی صنعتی این استان عنوان شد .

     قباد طالبانی، معاون نخست وزیر اقلیم کردستان نیز ضمن استقبال از همکاری شرکت‌های ایرانی برای حضور در سلیمانیه، به‌ویژه، در زمینه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری اظهار داشت: در راستای توجه به تولید و رهایی از اقتصاد وابسته به نفت، در صدد بسترسازی در زمینه‌های مختلف از جمله فراورده‌­های غذایی، داروهای شیمیایی، لباس و چرم، سازه های فلزی، بازیافت، تولیدات زراعی، گردشگری، حمل و نقل عمومی، جاده سازی و خانه سازی هستیم.

     گفتنی است، طرح KIP پروژه­هایی است که اقلیم کردستان با رویکرد سرمایه گذاری برنامه‌ریزی کرده و بیش از 80 طرح آن با محوریت استان سلیمانیه است .
     مطالب مرتبط
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.