•    
    
    • درباره بانک
    • کاهش مشکلات صادرکنندگان با تسهیل صدور ویزای عمان

     کاهش مشکلات صادرکنندگان با تسهیل صدور ویزای عمان

     رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران درعمان گفت: برای حضور صادرکنندگان ایرانی در کشور عمان، تسهیلات بسیاری در این کشور فراهم شده است که از آن جمله می توان به تسهیل صدور ویزای عمان، انجام مشورت های تجاری مورد نیاز، ارائه اطلاعات مرتبط با ثبت شرکت‌ها،سرمایه گذاری در مناطق آزاد و .... اشاره کرد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، عباس عبدالخانی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران درعمان با بیان این که سفارت کشورمان در راستای توسعه سطح روابط تجاری بین دو کشور ایران و عمان، تسهیلات ویژه ای برای صادرکنندگان در نظر گرفته است اذعان کرد: تسهیل صدور ویزای عمان، انجام مشورت های تجاری مورد نیاز، ارائه اطلاعات مرتبط با ثبت شرکت‌ها،سرمایه گذاری در مناطق آزاد، خدمات بانکی، هماهنگی ملاقات ها با بازرگان‌های عمانی و اتاق‌های بازرگانی و راهنمایی جهت حل و فصل مشکلات حقوقی از مهمترین خدماتی است که در این کشور به صادرکنندگان داده می‌شود.
     وی با بیان این که درراستای تعامل و گسترش روابط تجاری بین دو کشور، سفارت ایران دارای بیشترین ارباب رجوع در سطح منطقه است ادامه داد: طی دوسال اخیر هیات تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری متعددی از 20 استان مختلف ایران به منظور توسعه صادرات با هماهنگی سفارت کشورمان از عمان بازدید کرده‌اند و روزانه به طور متوسط 20 نفر از فعالان تجاری ایرانی جهت ارایه مشورت های تجاری مورد نیاز به سفارت‌خانه مراجعه می کنند.
     عبدالخانی با اشاره به این که واردات محصولات ایرانی به این کشور دارای رشد قابل توجهی بوده است یادآور شد: با پیگیری های سفیر جمهوری اسلامی ایران، تحولات مهمی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی صورت گرفته به طوری‌که در حال حاضر ویزای عمان ظرف یک روز اداری و به آسانی صادر می شود و این موضوع روند توسعه صادرات به این کشور را تسهیل می‌بخشد.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.