•    
    
    • درباره بانک
    • صادرات غیرنفتی ۶ ماهه ۲۳.۱ میلیارد دلار شد

     صادرات غیرنفتی ۶ ماهه ۲۳.۱ میلیارد دلار شد

     صادرات غیرنفتی کشور شامل محصولات پتروشیمی، میعانات گازی و سایر کالاها در شش ماهه نخست سال نسبت به سال قبل از آن با رشد دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری به رقم ۲۳ میلیارد و ۱۲۳ میلیون دلار رسیده است.

     به گزارش خبرنگار ایبِنا، براساس آمار منتشر شده از میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در شش ماهه نخست سال جاری، صادرات محصولات پتروشیمی از نظر وزنی به ۱۵.۴۵۱ هزار تن و از نظر ارزشی به ۷.۴۳۵ میلیون دلار رسید. این آمار برای شش ماهه نخست سال قبل به ترتیب ۱۴.۱۱۹ هزار تن و ۵.۹۹۷ میلیون دلار بود.
     براین اساس صادرات محصولات پتروشیمی در این مدت ۲۷.۲۸ درصد از کل صادرات غیرنفتی از نظر وزنی و ۳۲.۱۶ درصد از نظر ارزشی را شامل می شود. این آمار نشان می دهد که صادرات محصولات پتروشیمی از نظر وزنی ۳.۱۷ هزار تن و از نظر ارزشی ۱.۴۳۸ میلیون دلار رشد داشته است. آمارها نشان می دهد که صادرات محصولات پتروشیمی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به سال ۹۶، از نظر وزنی ۹.۴۴ درصد و از نظر ارزشی ۲۳.۹۸ درصد افزایش یافته اند.
     با این حال صادرات میعانات گازی نسبت به سال قبل کاهش یافته است. آمارهای منتشر شده از صادرات غیرنفتی نشان می دهد که میعانات گازی صادر شده تا پایان شهریورماه ۴.۶۴۴ هزار تن و ۲.۴۱۸ میلیون دلار بوده است. این در حالی است که سال قبل و در مدت مشابه ۸.۶۲۹ هزار تن و ۳.۳۸۵ میلیون دلار میعانات گازی صادر شده است.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.