•    
    
    • درباره بانک
    • سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور:

     ظرفیت بارگیری کالا دربخش ریلی 301 درصد رشد یافت.

     ظرفیت بارگیری کالا دربخش ریلی 301 درصد رشد یافت.

     زنجان - ایرنا - سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: رونق اقتصادی در 9 ماهه گذشته از سالجاری ظرفیت بارگیری کالا در بخش ریلی منطقه شمالغرب را 301 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داد.

     ظرفیت بارگیری کالا دربخش ریلی 301 درصد رشد یافت
     علی خدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگار ایرنا افزود: ایستگاه های باری بناب در محدوده زنجان و قزوین جزو ایستگاه های باز بین المللی باری در راه آهن منطقه شمالغرب کشور صادرات و واردات بین المللی کالا توسط حمل و نقل ریلی را انجام می دهد.
     وی خاطرنشان کرد: عمده محموله های جابجا شده از خط ریلی ایستگاه باز بین المللی بار بناب مواد شوینده، کانتینر، ذرت و دانه های روغنی، خمیر کاغذ، خاک سنگ روی، چوب و تخته، سیمان پاکتی و کلینگر سیمان، گندم، لوازم خانگی، کاشی بوده و مواد اولیه و صنعتی نیز از ترکیه و بنادر جنوبی وارد می شود.
     سرپرست راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: این محموله ها از ترکیه و کشورهای آسیای میانه شامل اربکستان، قزاقستان، ترکمنستان و تاجیسکتان وارد و صادر می شود.
     خدایی، از رشد 301 درصدی ظرفیت بارگیری و 175 درصدی ظرفیت تخلیه کالا در اداره کل راه آهن شمالغرب خبرداد و افزود: در 9 ماهه گذشته از سالجاری یک میلیون و 374 هزار و 116 تن ظرفیت بارگیری کالا و یک میلیون و 169هزار و 795 تن نیز ظرفیت تخلیه بوده است.
     به گفته وی، ظرفیت بارگیری شده راه آهن شمالغرب در 9 ماهه سال گذشته342 هزار و 989 تن و تخلیه نیز 425 هزار و 590 تن بود.
     به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد 0710 فعال و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است
     ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، 2 ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
     ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا(UIC) شده است.
     شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.