•    
    
    • درباره بانک
    • در گفتگو با رئیس شعبه کرمانشاه بانک توسعه صادرات تشریح شد:

     اعطای ۸۵ درصد تسهیلات به بخش صنعت کرمانشاه

     اعطای ۸۵ درصد تسهیلات به بخش صنعت کرمانشاه

     فرزاد سلطانی مقدم گفت: به طور میانگین ۱۲% از تسهیلات اعطایی شعبه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، ۸۵% به بخش صنعت و مابقی به سایر بخشها اختصاص یافته است .

     فرزاد سلطانی مقدم در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز اعلام کرد: این شعبه از ابتدای سال 1394 تاکنون در راستای حمایت از صادرات غیرنفتی کشور، تسهیلات صادراتی معادل 6 میلیون و 422 هزار و 267 ریال، تسهیلات ارزی و ریالی کرده و به طور میانگین 12% از تسهیلات اعطایی شعبه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، 85% به بخش صنعت و مابقی به سایر بخشها اختصاص یافته است .
     سلطانی مقدم با ذکر این نکته که بیش از 50% صادرات کشور به عراق از طریق بازارچه های مرزی استان کرمانشاه بخصوص بازارچه و مرز رسمی پرویز خان صورت می گیرد، یادآور شد: تجارت با کشور عراق 90% صادرات استان را به خود اختصاص داده و 10% باقی مانده مربوط به کشورهای امارات متحده،هندوستان، پاکستان، آلمان، ایتالیا، آمریکا و کانادا است.
     رئیس شعبه کرمانشاه بانک توسعه صادرات در خصوص عملکرد این شعبه از بدو تاسیس گفت: شعبه کرمانشاه در طول سالهای فعالیت خود در حوزه جذب مشتریان جدید و ارائه خدمات بانکی به طیف وسیعی از فعالان اقتصادی استان، رشد و توسعه چشمگیری داشته است.
     وی عمده طرح هایی که در سنوات گذشته در راستای حمایت از صادرات غیرنفتی در استان از طریق بانک توسعه صادرات تامین مالی شده اند را برشمرد و گفت: طرح ایجاد و تهیه و بسته بندی آب آشامیدنی روژین تاک، طرح ایجاد مجتمع فرهنگی کرکوک در شهر سلیمانیه عراق (درقالب صادرات خدمات فنی - مهندسی)، طرح توسعه ماشین آلات فرآوری، تهیه و بسته بندی گوجه فرنگی روژین تاک و طرح توسعه شرکت صنایع سیمان غرب از مهمترین طرح هایی است که توسط بانک توسعه صادرات تامین مالی شده اند.
     فرزاد سلطانی مقدم افزود: همچنین بانک در پروژه انتقال برق از کرمانشاه به دیاله عراق، طرح توسعه شرکت کشت و صنعت روژین تاک به منظور تولید رب اسپتیک 9.600 تن در سال (معادل 1.000 تن گوجه فرنگی در روز) به سرمایه ارزی معادل 2 میلیون و 105 هزار و 250 یورو و سرمایه ریالی معادل 10 میلیارد و 897 میلیون ریال و مرحله سوم طرح احداث کارخانه تولید آب آشامیدنی و ظروف بسته بندی 28 میلیون بطری 5/1 لیتری و 36 بطری 5/0 لیتری کشت و صنعت روژین تاک با سرمایه ارزی 4 میلیون و 170 هزار و 238 یو رو و سرمایه ریالی 31 میلیارد و 363 میلیون ریال، نقش تامین مالی را به عهده داشته است.
     رئیس شعبه کرمانشاه بانک توسعه صادرات در ادامه طرح های مصوب و در دست انجام بانک را معرفی کرد و گفت: طرح توسعه فاز دوم شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به مبلغ 287 میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی ایران، با تامین مالی بانک توسعه صادرات در حال انجام است؛ با راه اندازی این شرکت سالیانه نزدیک به 700 هزار تن اوره به ارزش بیش از 250 میلیون دلار تولید و صادر و به طور مستقیم برای هزار نفر شغل ایجاد می شود و هزاران نفر دیگر در بخش های مختلف کشاورزی، حمل و نقل و ... به طور غیرمستقیم فراهم می گردد.
     وی در ادامه طرح از توسعه شرکت توسعه صنایع چاپ و بسته بندی به مبلغ 200 میلیارد ریال و طرح توسعه شرکت اورامان غرب به مبلغ 30 میلیارد ریال نام برد و گفت: طرح های یاد شده از محل منابع بانک توسعه صادرات ایران تامین مالی شده اند.
     سلطانی مقدم با بیان اینکه نزدیک به هفتاد درصد از صادرکنندگان استان جزو مشتریان بانک توسعه صادرات هستند گفت: صادرکنندگان مطرح و نمونه کشوری از مشتریان شعبه کرمانشاه هستند و برنامه ریزی مدونی برای جذب مشتریان جدید در سال جاری داریم.
     وی از ارتقا رتبه شعبه از درجه 2 به 1 در سال جاری خبر داد و گفت: با پی گیری های مکرر مدیریت محترم امور شعب و بازاریابی و موافقت هیات مدیره محترم بانک، شعبه کرمانشاه از درجه 2 به درجه 1 ارتقا یافته و این تغییر قطعا موجب بروز تغییرات مثبتی در چارت سازمانی ، سقف های تصمیم گیری و مزایای کارمندی خواهد داشت.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.