•    
    
    • درباره بانک
    • از سوی سازمان ملی استاندارد:

     فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات در سال 98 منتشر شد.

     فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات در سال 98 منتشر شد.

     سازمان ملی استاندارد ایران، فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1398 را منتشر کرد. رعایت مفاد این فهرست از اول تیرماه امسال لازم الاجراست و ملاک اعمال آن برای واردکنندگان، زمان ثبت سفارش واردات خواهد بود.

     فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات با اعمال آخرین تغییرات کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1398 از سوی سازمان ملی استاندارد ایران منتشر شد.
     این فهرست مشتمل با دو بخش شامل «فهرست کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری» و «فهرست کالاهای وارداتی مشمول رعایت مقررات فنی» است که از اول تیرماه 98 لازم الاجراست و طبق اعلام سازمان استاندارد، ملاک زمان اعمال این فهرست برای واردکنندگان، زمان ثبت سفارش خواهد بود.
     تغییرات اعلام شده در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1398 در فصل سوم این فهرست به رنگ آبی مشخص شده است.
     طبق اعلام سازمان استاندارد، از اول تیرماه امسال، کالاهای عایق حرارتی مورداستفاده در ساختمان بر اساس پشم‌های معدنی، ذرت شیرین منجمد، لباس زنانه و دخترانه با سر تعرفه 61.4 و 62.4، فندک‌های قابل استفاده در آشپزخانه و مجموعه کامل صفحه کلاچ مشمول مقررات استاندارد اجباری برای واردات می‌شود.
     همچنین نصب برچسب آب برای کالاهای سر دوش، شیرآلات بهداشتی، مخازن آب‌شویه سرویس بهداشتی (فلش تانک) از اول مهرماه 98 الزامی است.
     در این فهرست یادآور شده داده شده که فقط واحدهای تولید لامپ روشنایی دارای پروانه بهره‌برداری معتبر، مجاز به واردات اجزا و قطعات لامپ هستند.
     از دیگر نکات تذکر داده شده در مقدمه این فهرست، ملزم شدن واردات تراکتورهای کشاورزی با سر تعرفه 8701 به ارائه دستورالعمل فارسی از اول آبان ماه 1398 است.
     نسخه PDF فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات در سال 1398 از اینجا قابل دریافت است.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.