•    
    
    • درباره بانک
    • رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر انرژی سریلانکا؛

     مبادلات تجاری و مالی ایران و سریلانکا گسترش می‌یابد

     مبادلات تجاری و مالی ایران و سریلانکا گسترش می‌یابد

     رییس کل بانک مرکزی گفت: گسترش روابط تجاری و صادرات و واردات متقابل و نیز حل و فصل مسائل مالی بین ایران و سریلانکا در دستور کار است.

     به گزارش روز شنبه اگزیم نیوز از بانک مرکزی، «اکبر کمیجانی»در دیدار با وزیر انرژی کشور سریلانکا با استقبال از گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور، اظهار داشت: انتظار می رود سریلانکا از منافع ایران در محافل بین المللی به عنوان کشوری مستقل حمایت کند.
     وی با تاکید بر پشتیبانی بانک مرکزی و نظام بانکی ایران از تامین مالی صادرات و واردات بین دو کشور و ارائه مکانیزم‌های پرداخت و دریافت به طور مستقیم و غیرمستقیم، افزود: گسترش روابط تجاری و بانکی بین ایران و سریلانکا براساس تامین مالی صادرات و واردات بین دو کشور و ارائه مکانیزم‌های پرداخت و دریافت به طور مستقیم و غیر مستقیم امکان‌پذیر است.

     وی اضافه کرد: این دیدار می‌تواند سرآغازی برای بسط روابط تجاری و بانکی بین دو کشور باشد.

     رئیس کل بانک مرکزی برای انعطاف هرچه بیشتر و یافتن راه‌هایی برای گسترش همکاری‌ها میان دو کشور، پیشنهاد ایجاد کارگروهی متشکل از متخصصین کشور سریلانکا، کارشناسان بانک مرکزی، تجار و سایر فعالان اقتصادی را به منظور بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های تجاری و نیز راهکارهای تسویه بدهی ارائه کرد.
     وزیر انرژی کشور سریلانکا در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد: کشور سریلانکا از گسترش همکاری‌ها با ایران استقبال می‌کند و با وجود محدودیت‌های پیش رو، علاقمند به گسترش تجارت متقابل و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد منافع دو طرف است و از همه پیشنهادات و راهکارهای عملیاتی در این زمینه استقبال می‌کند.

     همچنین در این دیدار، مقام سریلانکایی از پیشنهادات بانک مرکزی درخصوص افزایش همکاری‌های تجاری استقبال کرد.

     به گفته وی سریلانکا در شرایط دشوار بین‌المللی در کنار ایران خواهد بود و از منافع این کشور حمایت خواهد کرد.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.