•    
    
    • درباره بانک
    • رشد ۱۱۴درصدی صادرات ایران به لهستان

     رشد ۱۱۴درصدی صادرات ایران به لهستان

     سخنگوی گمرک ایران همزمان با سفر وزیر امور خارجه لهستان به ایران، از رشد ۱۱۴درصدی صادرات ایران به لهستان خبر داد.

     به گزارش روز یکشنبه اگزیم‌نیوز، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران در خصوص روابط تجاری ایران با لهستان توضیح داد: در سال ۱۴۰۰بیش از ۲۲هزار و ۶۶۴تن کالا به ارزش ۵۳میلیون و ۱۹۸هزار دلار بین ایران و لهستان تبادل شد که با رشد ۷۹درصدی در وزن و ۲۸ درصدی در ارزش همراه بوده است.

     وی افزود: صادرات کشورمان به لهستان در سال ۱۴۰۰بیش از ۱۸هزار و ۱۳۴تن کالا، به ارزش ۲۴میلیون و ۵۹هزار و ۹۵۷دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۱۴۵درصدی در وزن و ۱۱۴درصدی در ارزش داشته است.

     وی در خصوص واردات از لهستان گفت: چهار هزار و ۵۳۰تن کالا به ارزش ۲۹میلیون و ۱۳۸هزار و ۲۷دلار نیز در سال ۱۴۰۰ از لهستان وارد کشورمان شده که با کاهش ۱۴درصدی در وزن و چهار درصدی در ارزش همراه بوده است.

     سخنگوی گمرک در خصوص کالاهای صادره به لهستان توضیح داد: مواد شیمیایی، انگور خشک، روده گوسفند، آب میوه، خشکبار، ملامین، خرما، پارچه، قطعات خودرو، آینه و شیشه، مکمل غذایی، عصاره های گیاهی، سبزیجات و میوه، کف پوش، میله های آهنی، زرشک، سیم و کابل، مشتقات نفتی، مجسمه، مصالح ساختمانی، لوازم الکترونیکی و صنعتی و انواع گل خشک و زعفران از کالاهای صادراتی ایران در سال ۱۴۰۰به لهستان بودند.

     لطیفی در خصوص کالاهای وارداتی از کشور لهستان گفت: تراکتور، ماشین آلات معدنی، بذر چغندر، رینگ موتور، آنتی اکسیدان، بُردهای الکترونیکی، مکمل های غذایی، مفتول فلزی، دستگاه‌های حفاری، کاغذ، کمباین، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، ماشین آلات بسته بندی و قطعات خودرو عمده کالاهای وارداتی از لهستان به ایران بودند.

     گفتنی است از سال ۱۳۰۵ شمسی، روابط رسمی ایران با کشور لهستان آغاز شده و هم اکنون روابط رسمی دو کشور در آستانه ۹۶ سالگی است.
کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.