•    
    
    • ضوابط و مقررات باشگاه

     ضوابط و مقررات باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران
     پورتال باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران و کلیه اعضاء این باشگاه، متعهد به رعایت اصول و قوانین تجارت الکترونیکی و پرهیز از ارتکاب جرایم رایانه‌ای و سایر قوانین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با فعالیت در فضای مجازی می باشند. در عین حال چکیده‌ ای از موارد مهم و الزامی مفاد قوانین فوق در ادامه آورده شده است.


     تذکر مهم : با توجه به فرایند مکانیزه تایید عضویت شما در باشگاه مشتریان توسط بانک، ورود به سامانه و استفاده از خدمات ارائه شده از سوی مشتری به منزله پذیرش تمام قوانین ذکر شده در ذیل این بخش می‌ باشد.     شرایط استفاده
     امکان استفاده از کلیه ی محصولات و خدمات باشگاه مشتریان بانک منوط به رعایت مقررات و ضوابط این باشگاه است.     تغییر در قوانین و مقررات باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران
     باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران این اختیار را دارد تا درهر زمان که لازم باشد مادامی که قوانین جمهوری اسلامی ایران نفی نگردد، تغییرات مورد نظر خود را در ضوابط و مقررات باشگاه اعمال نماید. تغییرات و ضوابط جدید به محض درج در پورتال، لازم الاجرا می باشند و تنها مرجع اطلاع رسانی رسمی آخرین ضوابط و مقررات، پورتال باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران بوده و تمامی اعضاء ملزم به مطالعه و پیگیری اخبار و اطلاعیه های صادره می باشند.

     مالکیت مادی و معنوی (کپی رایت)
     مالکیت مادی و معنوی کل محتوای این پورتال شامل متن ها، تصاویر، لوگوها، نمادها، محتوای چندرسانه ای، برنامه ها و نرم افزارها، متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد و هرگونه جمع آوری، مرتب سازی، بازسازی، تغییر، انتقال، چاپ و یا نمایش مجدد همه یا بخشی از محتوای این پورتال به هر منظور، توسط سایر اشخاص اکیداً غیر مجاز می باشد و هرگونه سوء استفاده از محتوا و اطلاعات این پورتال پیگرد قانونی دارد.
     تبصره: بازنشر و یا نقل قول از محتوای پورتال باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران در سایت ها، پایگاه های اینترنتی و وبلاگ هایی که منافع تجاری را دنبال نمی کنند، با لینک به محتوای اصلی در این پورتال و ذکر منبع مجاز است.
     اتصال به و استفاده از پورتال با روش های اتوماتیک و یا از طریق ابزار، برنامه، الگوریتم، اسکریپت یا مراحل دستی که امکان دسترسی غیر مجاز به همه یا بخشی از پورتال یا محتوا را فراهم نماید و یا از مصادیق نقض مالکیت مادی و معنوی محتوای پورتال و یا از مصادیق نقض مالکیت مادی و معنوی نرم افزار مدیریت پورتال باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران باشد اکیداً غیر مجاز می باشد و پیگرد قانونی دارد.

     رد مسئولیت:
     باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران در خصوص عواقب ناشی از فعالیت هایی که کاربران امکان اجرای آن را در باشگاه مشتریان دارند از خود رد مسئولیت می نماید، بنابراین مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت مادی یا معنوی آن متعلق به سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده اعضاء، کاربران و اشخاصی که اطلاعات را در پورتال باشگاه مشتریان منتشر کرده اند می باشد.
     با توجه به اینکه محتوای باشگاه مشتریان به صورت پیوسته درحال تکمیل، تصحیح و توسعه می باشد، باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران هیچ مسئولیتی در برابر وب سایت هایی که به محتوایی از این باشگاه لینک می دهند و یا از این پورتال به آن ها لینک داده می شود ندارد.
     تحت هیچ شرایطی باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران مسئولیت خسارت های وارده در اثر اعتماد و اتکا به اطلاعات و محتوای قرار گرفته روی این پورتال یا انتقال یافته توسط این پورتال به ویژه محتوای پورتال هایی که لینک آنها در این پورتال قرار گرفته است را نمی پذیرد. باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران به کلیه اعضاء توصیه اکید دارد قبل از اعتماد و استفاده از خدمات و محصولات سایت هایی که لینک آن ها در باشگاه مشتریان قرارداد به دقت اصالت ادعاهای مطرح شده را بررسی نمایند.
     تحت هیچ شرایطی باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران مسئولیتی را در مورد از بین رفتن اطلاعات قرار گرفته روی این پورتال نمی پذیرد.
     باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران سرویس های خود را در لحظه به همان شکلی که هست ارائه می کند. با توجه به وابستگی سرویس ها و خدمات این پورتال به بسترهای مخابراتی که کنترل آن از اراده این بانک خارج است، در مورد قطع سرویس دهی، کند بودن، اشکالات ناشی از اختلالات شبکه ارتباطاتی کشور مسئولیتی را نمی پذیرد. در عین حال درصورت بروز مشکل تلاش می کند در اولین فرصت ممکن رسیدگی لازم را از مراجع ذیربط بعمل آورد.

     پذیرش درخواست عضویت در باشگاه
     حق بررسی، پذیرش و یا رد درخواست عضویت در باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران منحصراً در اختیار بانک توسعه صادرات ایران می باشد.

     ایجاد محدودیت و یا لغو عضویت در باشگاه
     پذیرش افراد به عنوان عضو باشگاه مشتریان، ناقض هیچ بخشی از اختیارات باشگاه و قوانین و مقررات مربوطه نمی باشد، بنابراین چنانچه در هر زمانی هریک از اعضاء مرتکب نقض همه یا بخشی از قوانین و مقررات باشگاه شود، باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران می تواند راساً و بدون اطلاع قبلی ضمن حذف کلیه تعهدات، امتیازات و سوابق فعالیت در باشگاه درخصوص ادامه عضویت وی نیز تصمیم گیری نماید و فرد یا افراد خاطی نیز حق هیچگونه ادعا و یا اعتراضی در این مورد را ندارد و متعهد می باشند کلیه خسارات احتمالی وارده را بر عهده بگیرند.

     از جمله فعالیت های ممنوعه و مصادیق تخلف به موارد زیر می توان اشاره نمود :
     1. نقض قوانین مالکیت مادی و معنوی (بند ... این مستند).
     2. انجام هرگونه عملی که سبب آسیب دیدگی، تهدید امنیت باشگاه، ایجاد وقفه یا زیان رسیدن به باشگاه مشتریان شود.
     3. ارسال تصاویر نامناسب و خلاف شئونات اخلاقی به عنوان تصویر پروفایل کاربری.
     4. ارائه و انتشار محتوای نامناسب و خلاف شئونات اخلاقی، مطالب توهین آمیز و یا سیاسی و یا ناقض حیثیت غیر در پروفایل کاربری و یا سایر بخش های عمومی و مجازی پورتال ازجمله شبکه اجتماعی.
     5. هر گونه ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران از طریق ارسال پیام و یا ایمیل نامناسب، تبلیغاتی، هرزنامه و یا از طریق نشر محتوای نامناسب و یا تهدیدآمیز در بخش های عمومی و مجازی پورتال ازجمله شبکه اجتماعی.
     6. هر گونه فعالیت تبلیغاتی و تجاری در باشگاه مشتریان.
     تبصره: چنانچه یک عضو در باشگاه مشتریان فاقد فعالیت باشد، عضو غیرفعال محسوب می گردد و باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران می تواند راساً و بدون اطلاع قبلی ضمن حذف کلیه تعهدات، امتیازات و سوابق فعالیت در باشگاه درخصوص ادامه عضویت وی نیز تصمیم گیری نماید و فرد نیز حق هیچگونه ادعا و یا اعتراضی در این مورد را ندارد.

     ارسال ایمیل و یا پیامک به اعضا
     باشگاه مشتریان در مواردی جهت تسریع در اطلاع رسانی به اعضا (معرفی طرح ها و مسابقه های جدید باشگاه، تغییر رمز عبور، دریافت رمز عبور جدید، دریافت پیشنهاد دوستی و ... ) ایمیل و یا پیامک ارسال می کند. اعضا با قبول قوانین و مقررات باشگاه موافقت خود را با دریافت اینگونه ایمیل و پیامک اعلام می نمایند.

     نام کاربری و رمز عبور
     نام کاربری و رمز عبور تنها رویه شناسایی اعضای باشگاه می باشد. بنابراین مسئولیت لو رفتن و سوء استفاده احتمالی از آن برعهده ی خود عضو می باشد. درهر صورت اعضای باشگاه موظف می باشند به محض اطلاع از لو رفتن این اطلاعات درصورت امکان نسبت به تغییر رمز عبور به صورت مستقیم و یا با استفاده از گزینه 'بازیابی رمز عبور' نسبت به تغییر آن اقدام نمایند و یا از طریق بخش پشتیبانی کاربران نسبت به درخواست رسیدگی به موضوع اقدام نمایند.

     محل نمایش محتوا
     باشگاه مشتریان مجاز است به هر نحوی که تشخیص دهد از محتوای قرارگرفته در بخش های عمومی و شبکه اجتماعی منوط به اینکه متعلق به شخص بیرونی نباشد استفاده نماید و یا محل جدیدی برای باز نمایش آن ها درنظر بگیرد. (به عنوان مثال مطالب برگزیده، پر بازدید، درج در خبر نامه، ....)

     رعایت حریم خصوصی
     محفوظ ماندن اطلاعات و مشخصات اعضا
     باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران کلیه اطلاعات دریافتی از اعضا در بخش پروفایل کاربری (به جز نام و تصویر کاربری) را محرمانه تلقی کرده و ضمن حفظ این اطلاعات، آن ها را نزد هیچ شخص، گروه و یا شرکت دیگری فاش نخواهد کرد. در عین حال هر عضو می تواند سیاست های دسترسی به این اطلاعات و رویه انتشار آن را خودش از طریق تنظیمات پروفایل خود تنظیم نماید و مسئولیت عواقب این تنظیمات بر عهده ی خود عضو می باشد. درعین حال بانک توسعه صادرات ایران در موارد ذیل از اطلاعات پروفایل کاربری شما استفاده خواهد نمود:

     • درصورت فراموشی رمز عبور توسط عضو باشگاه جهت اثبات هویت متقاضی تغییر رمز، بانک توسعه صادرات ایران مجار به استفاده از محتوای پروفایل عضو می باشد.
     • به منظور تکمیل اطلاعات خدمات مورد تقاضای شما به عنوان مثال افتتاح حساب و یا صدور کارت الکترونیکی.
     • به منظور ارائه خدمات باشگاه به صورت خصوصی سازی شده متناسب با علایق هر عضو
     • به منظور بازارسنجی، تحقیقات بازار و ارائه خدمات جدید متناسب با خواسته های مشتریان
     • در سایر موارد، باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران، قبل از استفاده از محتوا کسب اجازه خواهد نمود.

     عدم انتشار اطلاعات حساس
     اعضای باشگاه موظف هستند از انتشار اطلاعات حساس خود خودداری نمایند. باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران مسئولیت سوء استفاده از اشتراک این اطلاعات را نمی پذیرد.
     اعضاء مجاز به انتشار اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت آمیز، غیر اخلاقی و غیر قانونی و مغایر با قوانین شرعی و دولتی جمهوری اسلامی ایران در این باشگاه نمی باشند.

     مجوز وارسی و کنترل محتوا
     باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران مجاز به وارسی، کنترل و در مواردی جلوگیری از انتشار محتوای بخش های اشتراکی و عمومی پورتال می باشد هر چند این محتوا توسط اعضای باشگاه ثبت شده باشد اما خود را ملزم به اجرای این فعالیت نمی داند چراکه مسئولیت محتوای درج شده روی پورتال برعهده ی عضو ثبت کننده ی آن می باشد.

     • قوانین و مقررات عمومی کسب امتیاز و مشارکت در مسابقه و قرعه کشی
     • اعضای باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران با مکانیسم می توانند نسبت به کسب امتیاز و مشارکت در طرح های تشویقی و یا مسابقات شرکت نموده و از جوایز و پاداش های تعیین شده بهره مند گردند.
     • به عمده فعالیت های اعضای باشگاه در فضای مجازی باشگاه امتیاز تعلق می گیرد. میزان و نحوه تخصیص امتیاز توسط مدیریت باشگاه مشتریان تعیین می گردد. نحوه ی استفاده از این نوع امتیازات نیز در طول زمان ممکن است تغییر و باز تعریف شود.
     • همچنین با توجه به اهداف و سیاست گذاری های کلان، بانک توسعه صادرات ایران با تعریف طرح های امتیازی ویژه به اعضایی که از خدمات بانکی منتخب بانک توسعه صادرات ایران استفاده نمایند نیز امتیاز اختصاص داده می شود.

     تعریف رویه های کسب امتیاز، میزان امتیاز هر فعالیت و همچنین استفاده از امتیازات متناسب با طرح ها و مسابقات مختلف تعریف می گردد. همچنین امتیاز کل اکتسابی هر عضو از ابتدای عضویت نیز محاسبه می گردد. سطح هر عضو باشگاه و ارتقاء وی براساس این امتیاز کلی محاسبه می گردد.

     بانک توسعه صادرات ایران اختیارات ذیل را برای خود محفوظ می داند و اعضاء نیز حق هرگونه ادعا و یا اعتراض را در این خصوص نسبت به باشگاه مشتریان از خود سلب می نمایند:
     1. اختیار ایجاد، تغییر، توقف و یا حذف رویه های کسب امتیاز، طرح های امتیازی و یا مسابقات و قرعه کشی ها و ویژگی های برگزاری آن ها متعلق به باشگاه مشتریان می باشد.
     2. اختیار تعریف، تغییر، توقف اعطا و یا حذف جوایز، تخفیفات و پاداش های ارائه شده متعلق به باشگاه مشتریان می باشد.
     3. هرگاه برای باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران محرز گردد عضوی به واسطه ی استفاده روش های مغایر با اصول و غیر متعارف و یا شبیه سازی روال ها، اقدام به کسب امتیاز نموده است، باشگاه مشتریان این اختیار را دارد که بدون اعلام قبلی از ادامه فعالیت وی جلوگیری نموده و راساً درخصوص شرایط وی و لغو عضویت و امتیازات تصمیم گیری نماید.
     4. چنانچه عضوی از باشگاه به واسطه ی عملکرد نامناسب در خدمات بانکی از قبیل چک برگشتی، مطالبات معوق و ... شرایط ضرر و زیان را برای بانک توسعه صادرات ایران فراهم نماید، باشگاه مشتریان این اختیار را دارد که بدون اعلام قبلی از ادامه فعالیت وی جلوگیری نموده و راساً درخصوص شرایط وی و لغو عضویت و امتیازات تصمیم گیری نماید.

     قوانین شبکه اجتماعی و سرویس های ارتباطی بین اعضای باشگاه
     شبکه اجتماعی توسعه صادرات ایران یک محیط عمومی جهت اشتراک مطالب، تبادل نظر و بحث میان اعضای باشگاه می باشد. ساختار متعارف سایر شبکه های اجتماعی در خصوص ایجاد حلقه های دوستان در اینجا نیز پیاده سازی گردیده است. ارائه نظرات و تجربیات شخصی در صورتی که مخالف قوانین و عرف نباشد بلامانع بوده و باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران به نظرات اعضای محترم باشگاه مادامی که قوانین و مقررات باشگاه را نقض ننماید احترام می گذارد. در ادامه قوانین ثبت و اشتراک گذاری مطلب و اظهار نظر در شبکه اجتماعی آورده شده است:

     • ثبت و اشتراک گذاری مطلب برای دوستان در شبکه اجتماعی، مستلزم تائید مدیر باشگاه نمی باشد، اما به لحاظ محتوایی مطالب به صورت موردی توسط مدیر باشگاه مرور می گردد و درصورت عدم رعایت قوانین مطابق ضوابط برخورد خواهد گردید. لذا اعضای محترم فعال در شبکه ی اجتماعی باشگاه می بایست موارد ذیل را رعایت نمایند:
     • زبان رسمی باشگاه فارسی است، لذا از نوشتن با رسم الخط های دیگر جز فارسی جداً خودداری نمایید. بدیهی است مطلب با رسم الخط دیگری جز فارسی مسدود خواهد گردید.
     • استفاده از این فضا برای منافع تجاری و تبلیغات و یا فعالیت بصورت خرید و فروش کالا یا خدمات ممنوع می باشد.
     • شبکه اجتماعی این باشگاه محیطی آزاد برای تمامی اعضا می باشد. بنابراین ممکن است مطلبی ثبت و یا به اشتراک گذاشته شده باشد که با نظر عده ای از اعضا سازگار نباشد، لذا هنگام اظهار نظر از بکارگیری الفاظ و جملات نامناسب خودداری فرمایید.
     • هر مطلب صرفاً بیانگر نظر و عقیده ی نویسنده و یا به اشتراک گذارنده ی آن است و بیانگر تایید آن توسط این باشگاه مشتریان و مدیران آن نمی باشد. بدیهی است مسئولیت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده نویسنده و یا به اشتراک گذارنده ی آن است.
     • رعایت احترام همدیگر در هر شرایطی جز اصول اولیه باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران می باشد و هر گونه بی احترامی به اعضا، مدیران و مسئولان این پورتال و هر قشر یا فرد خارج از باشگاه مجاز نیست و موازین و شئونات اخلاقی می بایست رعایت گردد. با فرد خاطی مطابق ضوابط برخورد خواهد گردید.
     • بحث در مورد دین، سیاست، مذهب، مقدسات در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) تحت هیچ شرایطی مجاز نمی باشد.
     • رعایت حقوق مالکیت مادی و معنوی در اشتراک مطالب بر عهده ی به اشتراک گذارنده ی مطلب می باشد و در صورت وصول شکایت، با عضو خاطی مطابق ضوابط برخورد خواهد گردید.
     • مدیران باشگاه به هیچ وجه در مسائل و دعواهای اعضا دخالت نخواهند کرد و اختلافات کاربران به خودشان مربوط است. اعضا مجاز به آوردن دعوا و اختلاف نظرها به شبکه ی اجتماعی نمی باشند.
     • مدیران باشگاه دسترسی های لازم برای ویرایش و یا حذف مطالب و اظهار نظرهای نامنطبق با قوانین باشگاه را دارند و برای فعالیت های مدیریتی ملزم به پاسخ گویی به اعضا نمی باشند.


     نحوه گزارش تخلف :

     • چنانچه انحراف از قوانین ذکر شده در این مستند مشاهده گردید، می توانید در قسمت پشتیبانی کاربران، گزارش تخلف را تکمیل نمایید و ما را در رعایت قوانین و ایجاد نظم در این محیط اجتماعی مجازی یاری نمایید. از تذکر و درگیری لفظی با شخص متخلف جداً خودداری فرمائید.
     • در صورتی که عضوی از طریق پیام های خصوصی برای شما ایجاد مزاحمت کرد و یا به هر ترتیب به شما بی احترامی نمود یا موجب رنجش شما گردید، می توانید درخواست بلاک شدن این عضو در ارتباط با عضویت شما را به مدیر باشگاه ارسال نمایید.


     توضیح : مشتریان گرامی می توانند در صورت عدم تمایل به عضویت در سامانه باشگاه مشتریان بانک درخواست خود مبنی بر لغو عضویت در باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات ایران را با تکمیل فرم برخط پشتبانی اعضا اعلام نمایند.

کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.